Sabit Sayfalar - TR

SAO TOME Maarif Okulları

Sao Tome Maarif Okulları

Sao Tome Maarif Okulları

Türkiye Maarif Vakfı, dünyadaki değişim ve ilerlemeleri dikkate alarak toplumların kültürel, sosyal ve ekonomik yönden gelişimine katkıda bulunacak nitelikli insanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır; bu bağlamda güven, iş birliği, dayanışma, şeffaflık, iyilikte ısrar, kuşatıcılık, evrensellik, ehliyet ve liyakat değerlerini benimsemektedir. Türkiye Maarif Vakfı, insanlığın ortak mirası olan bilimi esas alarak; bilgi, beceri ve değerlerle yoğrulmuş, farklı kültürlere duyarlı, evrensel, millî ve yerel ögeleri önemseyen çağın gereklerine uygun yenilikçi bir eğitim anlayışını benimsemektedir.


Türkiye Maarif Vakfı temel bilimler, temel beceriler ve temel değerlere dayalı etkili bir eğitim sunmak istemektedir. Bu bağlamda öğrencilere gerekli bilgi, beceri ve değerlerin eş zamanlı, bütüncül ve dengeli bir biçimde kazandırılmasına önem vermektedir.


İnsanı doğuştan özel ve kıymetli gören Türkiye Maarif Vakfına göre her insan bir hazinedir. Eğitimde asıl olan, insanı doğru yönde yetiştirmek ve onda var olan cevheri ortaya çıkarmaktır. Kişiye özgü farklılıkları dikkate alan “Maarif Eğitim Anlayışı”, doğuştan istidat sahibi ve kendine özgü nitelikleri olan öğrencileri şahsiyetli insanlar olarak yetiştirmeyi amaçlar. Şahsiyetli insan, doğuştan var olan özelliklerinin yanında, içinde yetiştiği toplumun birikim ve zenginliğini özümsemiş, bilgi, marifet ve yetkinlik sahibi “biricik” insandır. Bu gerçekten hareketle Maarif okullarında öğrencinin ilgi, istidat ve şahsi özellikleri doğrultusunda bir eğitim sunulur.

Bize Ulaşın

Okulumuz hakkında bilmek istediğiniz her şey için bize yazabilirsiniz.

Soru Sormak için Tıklayın
Bize Ulaşın
Okulunu Seç