Sabit Sayfalar - TR

Öğrenme Alanları

Öğrenme Alanları
  • Öğrenme Alanları
  • Öğrenme Alanları

Türkiye Maarif Vakfı, etkili bir eğitim için elverişli öğrenme ortamları hazırlamaya büyük bir özen göstermektedir. Maarif Okullarında öğrenme ortamları, uluslararası öğretim kurumları standartlarına uygun olarak tasarlanmakta ve dersin niteliğine göre öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilecekleri şekilde hazırlanmaktadır.


Türkiye Maarif Vakfı tarafından açılan eğitim kurumları; mimari yapısı, iç tasarımı ve tefrişatıyla bulunduğu ülkenin kültür ve estetik anlayışını yansıtmaktadır. Ayrıca bu kurumlarda Türk kültürüne has sembolik unsurlara da yer verilmektedir. Bu anlamda yerel, millî ve Türk çizgilerini taşıyan “Maarif Okulları”, Türkiye ile bulunduğu ülke arasında karşılıklı bir kültür köprüsü vazifesi görmektedir.


Maarif Okulları; erişimi kolay, öğrenciler için yaşam alanları olan, etkileşimi kolaylaştıran, geçmişle bağlantıyı sağlayan, süreklilik duygusu oluşturabilen, doğayla uyumlu ve güvenli yapılar olarak inşa edilmektedir. Bu okullarda yatılılık, ülke şartları ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda planlanmaktadır.

Bize Ulaşın

Okulumuz hakkında bilmek istediğiniz her şey için bize yazabilirsiniz.

Soru Sormak için Tıklayın
Bize Ulaşın
Okulunu Seç